Розпорядження міського голови  "Про проведення V міського фестивалю-конкурсу для неповн..."  № 504-р від 16.09.2011р. 
Документ №504-р від 16.09.2011р. Чинний
        

 
Проєкти документа

Проєктів немає

 
Пов'язані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

20.09.2011



УКРАЇНА
 
МІСТО ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
міського голови
 
від 16.09.2011р.  № 504-р
 



Про проведення V міського фестивалю-конкурсу

для неповнолітніх «Я маю право»



З метою реалізації заходів, затверджених рішенням міської ради від 14.04.2011 р. №162-ІХ «Про Міську програму реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2011-2015 роки» (п.6.2), створення належних умов для реалізації прав, свобод та законних інтересів дітей, їх всебічного розвитку та виховання, що має на меті фундаментальне вивчення і засвоєння неповнолітніми положень «Конвенції ООН про права дитини» щодо їх захисту від усіх форм психологічного та фізичного насильства, образ чи зловживань; захисту прав дитини на збереження індивідуальності, на громадянство, на ім’я та сімейні зв’язки:

1. Провести в місті впродовж жовтня-грудня 2011 року V міський фестиваль-конкурс для неповнолітніх «Я маю право».

2. Затвердити Положення про V міський фестиваль-конкурс для неповнолітніх «Я маю право» (додаток 1).

3. Затвердити склад журі фестивалю (додаток 2).

4. Фінансовому управлінню виконавчого комітету міської ради (В.Сусаніна), профінансувати витрати на проведення фестивалю-конкурсу в сумі 50000,00 грн. (П’ятдесят тисяч гривень 00 копійок). з коштів спеціального фонду міського бюджету (додаток 3).

5. Службі у справах дітей (З.Сливка) організувати проведення п’яти етапів фестивалю-конкурсу.

6. Службі у справах дітей (З.Сливка), управлінню культури (М.Петрик) організувати проведення заключного гала-концерту фестивалю-конкурсу.

7. Управлінню освіти і науки (Н.Микула) забезпечити участь у фестивалі-конкурсі команд загальноосвітніх навчальних закладів міста та збереження життя та здоров’я дітей під час проведення заходів.

8. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника міського голови Михайла Вереса.




Міський голова                                                        Віктор Анушкевичус




         Додаток 1

до розпорядження

міського голови

від _____ 2011 р. №___


ПОЛОЖЕННЯ

про V міський конкурс для неповнолітніх

«Я маю право»


1. Загальні положення про фестиваль

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ: фестиваль «Я маю право…» є складовою частиною правової освіти дітей, має на меті фундаментальне вивчення і засвоєння неповнолітніми положень «Конвенції ООН про права дитини» щодо їх захисту від усіх форм психологічного та фізичного насильства, образ чи зловживань; захисту прав дитини на збереження індивідуальності, на громадянство, на ім’я та сімейні зв’язки.

ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: фестиваль є командним змаганням серед дітей загальноосвітніх шкіл міста у виявленні їх вмінь засвоювати та в художній формі продемонструвати своє розуміння прав дитини, шляхів їх використання у ситуаціях, з якими вони зустрічаються в повсякденному житті.

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ: вересень – грудень 2011 року.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: м. Івано-Франківськ.

ЕТАПИ ПРОВЕДЕННЯ:

1. Спортивно-туристичні змагання                                                        03.10.2011р.

2. Конкурс плакату                                                                06.10.2011р.

3. Фоторепортаж  «Життєві цінності нашого міста очима дітей»        20.10.2011р.

4. Музично-хореографічне мистецтво                                           03.11.2011р.

5. Презентація відеоматеріалів соціального спрямування                18.11.2011р.

6. Гала-концерт                                                                        06.12.2011р.

2. Учасники фестивалю

2.1. Склад команди та її учасники

У фестивалі бере участь команда дітей віком 14-17 років незмінним складом чисельністю до 20 осіб. Чисельне  представництво на кожному етапі визначається керівником команди, за виключенням випадків, коли це передбачено даним Положенням. Команду супроводжують 2-3 керівники, які відповідають за життя та здоров’я дітей. Команда має власну емблему та форму одягу.

Команди навчальних закладів, які виявили бажання взяти участь у фестивалі, подають до 10.09.2011р. заявки в оргкомітет фестивалю – службу у справах дітей виконавчого комітету міської ради (вул. Грушевського, 21, каб.815). Заявка подається адміністрацією навчального закладу за підписом директора із зазначенням особистих даних учасників команди, дати їх народжень, а також посад керівників команди.

У кожному етапі та гала-концерті фестивалю беруть участь представники незмінної за складом заявленої команди від кожного навчального закладу.

Персональний склад команди не змінюється під час проведення всіх етапів фестивалю. Заміна може відбутися тільки за погодження журі на підставі вагомих причин: хвороби, виїзду за межі міста тощо.

Перед початком фестивалю учасників ознайомлюють з постійним складом журі.

2.2. Робота журі

Журі формується оргкомітетом фестивалю. Роботу журі очолює голова.

Голова журі несе відповідальність за об’єктивність оцінювання учасників турніру. Журі має право залучати до роботи в кожному етапі фахівців з правом дорадчого голосу. Перед початком фестивалю голова журі призначає лічильну комісію фестивалю. Оцінювання виступів команд журі проводиться відкрито з оголошенням кожним його членом виставленої оцінки.

Про час і місце проведення кожного етапу оргкомітет повідомляє учасників за 5 днів до його проведення.

2.3. Лічильна комісія

Лічильна комісія несе відповідальність за достовірність розрахунків отриманих кожною командою балів.

Після кожного обчислення лічильна комісія вносить оцінки членів журі до протоколу та усереднює значення з точністю до десятих. Підсумковий результат вкінці проведення кожного етапу фестивалю оголошує ведучий.

2.4. Порядок реєстрації та виступів команд

Кожному етапу фестивалю передує жеребкування – визначення порядку виступів команд. Учасники змагань особисто до початку етапу реєструються лічильною комісією на підставі учнівських квитків.

3. Оцінювання виступів команд

3.1. Після кожного етапу команда отримує певну кількість балів від1до 10.

3.2. Перевищення часу, регламентованого цим положенням, передбачає зняття 1 балу з середньої кількості набраних командою за виконання завдання балів.

3.3. Спортивно-туристичний етап: завдання виконуються на час. Тому відповідно до займаних місць командам-учасникам нараховуються набрані бали за схемою: 1-й час-10 балів; 2-й час – 9,7 бали; 3-й час – 9,4 бали і т.д., тобто поступово знижуючись на 0,3 бали. Підсумкова кількість балів даного етапу вираховується шляхом усереднення набраних балів при виконанні чотирьох завдань.

4. Переможці фестивалю

4.1. Переможці (за підсумками кожного етапу та загального підсумкового рейтингу) отримують грамоти та призи.

4.2. Команда, яка за підсумками голосування інших команд-учасниць отримає найбільшу кількість голосів за виступ у всіх етапах, нагороджується «Призом глядацьких симпатій».

4.3. Відповідно до підсумкового рейтингу команди-переможці фестивалю нагороджуються екскурсійною поїздкою (по 15 найактивніших членів від команди).

5. Фінансування фестивалю

Фінансування фестивалю здійснюється згідно розпорядження міського голови.

6. Регламент та структура проведення фестивалю

Фестиваль складається з п’яти етапів та підсумкового гала-концерту.

6.1. Перший етап – спортивно-туристичні змагання.

«Кожна дитина має право на життя та здоровий розвиток» (ст.6 Конвенції ООН про права дитини). Даний етап проводитиметься в спортивно-оздоровчому туристичному центрі міжнародного співробітництва дітей та юнацтва обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді в с.Рибне Тисменицького району Івано-Франківської області. Керівники команд несуть відповідальність за переїзд учасників до місця проведення змагань.

Змагання розпочинаються о 10.00 год.; підбиття підсумків о 14.00 год.

Завдання. Складається з 4 випробувань.

Перше завдання – спортивно-туристична естафета, в якій беруть участь 4 учасники від кожної команди. Учасник від кожної команди долає смугу перешкод, передаючи естафету наступному потиском руки, виконуючи:

  1. підйом по схилу,
  2. переправа по паралельних мотузках,
  3. подолання водної перешкоди на плавзасобах,
  4. спуск по схилу спортивним способом.

Визначення результатів здійснюється за часом подолання дистанції відповідно до Правил змагань з спортивного туризму, затверджених Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту 24 квітня 2008 року.

Друге завдання – розкладання намету (два члени команди, які не задіяні в естафеті).

Третє завдання – розпалювання вогнища (2 учасника, які не задіяні в естафеті).

Четверте завдання – протягом 3-х годин (10.30-13.30 год.) решта представників команд в польових умовах з однакового набору продуктів повинні забезпечити дровами власне багаття, приготувати дві обов’язкові страви української національної кухні – борщ та вареники.

Під час оцінювання враховуватимуться смакові якості страв, оригінальність рецептів, сервірування, представлення та їх естетичне оформлення. Оцінювання проводиться за 10-бальною шкалою.

В загальний залік команда отримує усереднений до десятих бал за виконання всіх 4-х завдань.

Організатори фестивалю забезпечують учасників необхідним інвентарем та набором продуктів.

Консультативну та методичну допомогу у підготовці учасників змагань в даному етапі надає обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді управління освіти і науки ОДА (м.Івано-Франківськ,вул.Нечуя-Левицького,19, тел.583414)

6.2. Другий етап – конкурс плакатів.

Участь в етапі беруть 3-4 представники кожної команди, які працюватимуть над створенням плакату на одну із запропонованих положенням тем (на вибір журі). Тривалість конкурсу 2,5 години.

Теми плакатів:

  1. «Я маю право на життя…».
  2. «Я маю право на розвиток своїх талантів…».
  3. «Я маю право на національну самобутність…».
  4. « Я маю право пізнати себе у світі, а світ – у собі.»
  5. « Я маю право вірити, що мене не покинуть у біді…»

В день проведення даного етапу журі обирає одну із запропонованих вище тем.

Завдання: учасники даного етапу повинні висвітлити зміст запропонованих тем, показавши свої здібності в образотворчому мистецтві. Вони повинні намалювати (довільна форма малювання) плакат чи малюнок (розмір А1 в альбомному форматі) на відповідну тематику.

Оцінювання команди проводитиметься за виконання 2 завдань:

1) плакату;

2) його усної презентації учасниками команди.

В залік команді зараховується усереднений бал за виконання обох завдань.

Керівники команд забезпечують своїх представників необхідним обладнанням та матеріалами відповідно до обраної ними техніки виконання роботи.

Плакат (нім. Plakat, фр. placard – об’ява, афіша, від plaquer – наклеїти, лат. рlacatum – повідомлення, свідоцтво) – різновид графіки. Одиничний витвір мистецтва. Лаконічне, помітне, найчастіше кольорове зображення з коротким текстом, виконане, як правило, на великому аркуші паперу, виготовляється з рекламною, інформаційною, учбовою метою. Сучасний плакат – це найчастіше поліграфічне  виконання художнього оригіналу.

Основні вимоги до плакату: плакат повинен сприйматися з великої відстані, повинен бути помітним на фоні інших засобів візуальної інформації.

Нагородження

Рішенням журі команда отримує певну кількість балів від 1 до 10.

За підсумками конкурсу найкращий плакат буде виданий поліграфічним способом тиражем 1000 примірників та розповсюджений серед широкого загалу.

6.3. Третій етап – фоторепортаж  «Життєві цінності нашого міста очима дітей»

«Всі діти мають право на відпочинок». Стаття 31 Конвенції ООН говорить про те, що діти мають право на відпочинок, дозвілля та участь у культурному та творчому житті. 

Завдання: кожна команда – учасник фестивалю – повинна створити колаж та підготувати не менше 25 фотографій і подати в електронному варіанті до 27.09.2011р.

Колаж виготовляється організаторами до початку проведення етапу.

Команди повинні підготувати роботу в електронному вигляді. Під час проведення етапу робота супроводжується усною презентацією.

Нагородження: рішенням журі команда отримує певну кількість балів від 1 до 10.

Роботи переможців будуть розміщені на біг-бордах та відео-екранах під час святкування 350- річного ювілею міста.

6.4. Четвертий етап - музично-хореографічне мистецтво

Згідно Конвенції ООН про права дитини, освіта дитини має бути спрямована на розвиток особи, талантів, розумових та фізичних здібностей в найповнішому обсязі. Заохочується право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті та надання їй відповідних та рівних можливостей для культурної та творчої діяльності. В кожній дитині закладений певний дар. Завдання держави полягає в тому, щоб не лише вчасно помітити талановитих дітей, а й сприяти розвитку їх талантів та обдарування.

Завдання: команди, які беруть участь в даному етапі, подають журі програму виступу із зазначенням авторів, виконавців та назв творів в кожній номінації.

Команди представлять на розсуд журі свої виступи у двох завданнях:

1) власної пісні команди про місто Івано-Франківськ (обов’язково);

2) сольний музичний номер, поезія, хореографічна постановка сучасного танцю, музичний твір в ансамблевому виконанні, хореографічна постановка народного танцю тощо (обов’язковим є постановка 2-х танцювальних виступів).

Регламент виступу команди до 20 хвилин. При виконанні вокальних творів необхідним є використання фонограм « – » або музичний супровід.

Перемогу отримує команда, яка за результатами оцінювання кожного завдання отримає найбільший усереднений бал.

Фонограма «+» найкращої пісні про місто буде записана на студійному обладнанні та звучатиме в авторському виконанні під час відкриття гала-концерту та святкування дня міста; її автори будуть нагороджені окремою відзнакою журі.

5. П’ятий етап – презентація відеоматеріалів соціального спрямування на тему: «Щастя – це дім, де на табе чекають» з проблем дитячої безпритульності та бездоглядності, соціального сирітства, насильства та торгівлі дітьми.

«Кожна дитина має право на любов та піклування». Стаття 3 Конвенції ООН про права дитини гарантує забезпечення дитині такого захисту і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права та обов’язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою держава вживає всіх відповідних законодавчих та адміністративних заходів.

Завдання: відповідно до Закону України від 03.07.1996 р. «Про рекламу» соціальною рекламою є інформація будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно-корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку.

Учасники, які беруть участь у цьому етапі, мають висвітлити зміст вище викладених положень Конвенції ООН про права дитини у вигляді відеороботи, яка складається з:

- презентації аматорських відеоматеріалів (хронометражем до 3 хв.) про роботу команди над створенням ролику соціального спрямування;

- відеоролик соціальної реклами з проблем дитячої безпритульності та бездоглядності, соціального сирітства, насильства та торгівлі дітьми – її причин та наслідків (хронометражем 35 секунд). Зйомку, виготовлення та допомогу у складанні сценарного плану до нього забезпечує ТОВ «ТРК 3-СТУДІЯ».

Кожній команді необхідно придумати свій сюжет, слоган до ролика, скласти сценарний план. Участь в сюжеті мають право брати самі учасники команд.

Роботи переможців даного етапу будуть транслюватися ТОВ «ТРК 3-СТУДІЯ».

6.6. Гала-концерт

Дитина та її потреби є основою Конвенції ООН про права дитини.

Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також народжені вони у шлюбі чи поза ним. Конвенція гарантує дітям все необхідне для того, щоб вони могли рости здоровими, спокійними і щасливими та стали хорошими громадянами у нашому суспільстві.

Гала-концерт є підсумком фестивалю і проводиться в рамках відзначення річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини. В ньому беруть участь всі команди-учасниці, демонструючи свої найкращі виступи під час його проведення за вибором журі. В урочистій обстановці відбувається нагородження переможців у всіх номінаціях, в т.ч. призу глядацьких симпатій, і вручення головного призу – цікавої екскурсійної поїздки за підсумками загального заліку з врахуванням рейтингових місць.



Керуючий справами

виконкому міської ради                                                Андрій Лис




Додаток 2

до розпорядження

міського голови

від _____ 2011 р. №_____



Склад журі

V міського фестивалю-конкурсу для

неповнолітніх «Я маю право»



Михайло Верес – заступник міського голови, голова журі;


Зоя Сливка – начальник служби у справах дітей, заступник голови журі;


Члени журі:


Мар’яна Бідочко – методист по роботі з дітьми та молоддю Центрального Народного дому;


Леся Дорош – керівник по роботі з дітьми та молоддю БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»;


Ірина Дутчак – заступник начальника служби у справах дітей;


Ірина Загрійчук – методист інформаційно-методичного центру управління освіти і науки;


Галина Ляльчук – директор центру практичної психології та соціальної роботи  управління освіти і науки;


Оксана Савчук – депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту (за згодою);


Наталія Фармус – журналіст ТРК « 3-СТУДІЯ»;


Зінаїда Федорук – консультант міського голови.



Керуючий справами

виконкому міської ради                                                Андрій Лис




Додаток 3

до розпорядження

міського голови

від _____ 2011 р. №_____



Кошторис видатків

на проведення V міського фестивалю-конкурсу для неповнолітніх

«Я маю право»



Сума в грн.

КЕКВ

1. Проведення спортивно-туристичного етапу

2750

4350

1134

1140

2. Видавництво друкованої продукції

4300

1134

3. Виготовлення колажів команд учасників

3900

1134

4. Послуги студії звукозапису

2000

1134

5. Виготовлення відеороликів соціального спрямування з проблем дитячої безпритульності та бездоглядності, соціального сирітства, насильства та торгівлі дітьми        

10000

1134

6. Придбання кубків для переможців

1200

1131

7. Придбання канцтоварів

1500

1131

8. Екскурсійна поїздка переможців фестивалю-конкурсу

20000

1134

                              

                            Всього: 50 000,00 грн (П’ятдесят тисяч гривнь 00 коп.).




Керуючий справами

виконкому міської ради                                                        Андрій Лис




2011-2024 © Всі права застережено.