Рішення міської ради  "Про Звернення до Президента України..."  № 314-12 від 14.07.2011р. 
Документ №314 від 14.07.2011р. Чинний
        

 
Проєкти документа

Проєктів немає

 
Пов'язані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає

 
Публікації документа

18.07.2011



 
РІШЕННЯ
 
Івано-Франківської міської ради
(12  сесія)
6  демократичного скликання
 
від 14.07.2011р.  № 314-12
 


Про Звернення до Президента України


       Враховуючи негативний суспільний резонанс серед мешканців Івано-Франківська у зв’язку із прийняттям Верховною Радою України  Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" та прагнучи відновлення соціальної справедливості, а також з метою уникнення ймовірних громадських заворушень і масових акцій протесту проти антиконституційних рішень центральної влади, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Івано-Франківська міська рада


вирішила:


1. Схвалити звернення Івано-Франківської міської ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Івано-Франківської обласної ради, районних та міських рад Івано-Франківської області (текст звернення додається).

2. Рішення та текст звернення оприлюднити в засобах масової інформації та розмістити на офіційному сайті м. Івано-Франківська.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради Р.Марцінківа.



Секретар міської ради                                                        Руслан Марцінків





Президенту України

Віктору Януковичу



ЗВЕРНЕННЯ


Шановний Вікторе Федоровичу!

  Ми висловлюємо глибоке занепокоєння у зв’язку із прийняттям 8 липня ц.р. Верховною Радою України  Закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Вважаємо, що даний закон лише погіршить і без того скрутне становище мільйонів пересічних українців середнього та старшого віку, одночасно зменшивши шанси на працевлаштування молодих громадян.

Прийнятий закон суперечить Конституції України як за змістом, так і за процедурою прийняття. Зокрема,  згідно даних офіційної реєстрації, 7 липня з 248 народних депутатів, які нібито проголосували за пенсійну реформу, були зареєстровані і реально присутні в залі засідань лише 143 депутати.   У той же час  частиною третьою статті 84 Конституції встановлено, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто. Згідно Рішень Конституційного Суду України № 11-рп/98 від 7 липня 1998 року та № 17-рп/2002 від 17 жовтня 2002 року це означає його   безпосереднє волевиявлення  незалежно  від способу голосування,  тобто народний депутат  України  не  має  права  голосувати  за  інших   народних депутатів України на засіданнях Верховної Ради України. Крім того, Верховна Рада України   правомочна   приймати   закони   і реалізовувати інші конституційно визначені повноваження  за  умови присутності  на  її  пленарних засіданнях на момент голосування не менше тієї кількості народних  депутатів  України,  яка  згідно  з Конституцією України  необхідна  для  прийняття відповідного рішення. Порушення встановленої    Конституцією    України   процедури ухвалення законів та інших правових актів Верховною Радою  України є  підставою  для  визнання  їх  неконституційними  (ч. 1 статті 152 Конституції України).

Зміст самого закону теж є відверто антиконституційним. Зокрема, збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років не узгоджується із конституційними приписами, згідно з якими при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (стаття 22 Конституції), а також щодо рівності прав жінки і чоловіка, що забезпечується, зокрема, встановленням пенсійних пільг для жінок (частина третя статті 24 Конституції). Права жінок, які мають право на призначення пенсій відповідно до спеціальних законів, на соціальний захист у зв’язку із зміною розміру спеціальних пенсій (із 90 до 80 відсотків заробітної плати) будуть значно звужені як за змістом, так і за обсягом, що суперечить нормам статей 22, 24 і 46 Конституції України. Збільшення нормативної тривалості страхового стажу чоловіків і жінок на 10 років – відповідно жінкам до 30 років, а чоловікам – до 35 років, за наявності яких особи матимуть право на мінімальну пенсію, матимуть наслідком лише зменшення у всіх пенсіонерів без виключення понаднормового страхового стажу, що призведе до зменшення розмірів пенсій, а відтак і звуження обсягу існуючих прав.  Подібними порушеннями Конституції пронизаний практично весь вказаний закон.


Як наслідок, чергова гучно розрекламована реформа невблаганно перетворюється на відверте пограбування державою десятків мільйонів українських громадян, які марно очікували соціального захисту від тієї ж держави.

У зв’язку із цим закликаємо Вас, Пане Президенте, як гаранта прав і свобод людини і громадянина в Україні скористатися правом, наданим Вам статтею 94 Конституції України, і накласти вето на Закон України від 8 липня 2011 року "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".


   

    Звернення прийняте на позачерговій 12 сесії

                                                       Івано-Франківської міської ради 14

липня 2011 року



2011-2024 © Всі права застережено.