Проєкт рішення виконавчого комітету  "Про встановлення порядку участі батькам у вихованні діт..."  № 638 від 13.11.2020р. 
Документ №638 від 13.11.2020р. Прийнятий
        

 
Рішення

Рішень немає

 
Пов'язані документи

Порядок денний  Порядок денний засідання виконавчого комітету 19.11.2020 року
Порядок денний  №45 від 19.11.2020р. 

 
Історія документа

Історії немаєПРОЄКТ РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
 
від 13.11.2020р.  № 638
м.Івано-Франківськ
 


Про встановлення порядку участі

батькам у вихованні дітей


Керуючись ст.ст. 19, 141, 150, 151, 153, 155, 157, 158, 159 Сімейного Кодексу України, ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», рішенням виконавчого комітету від 29.10.2020 р. № 1137 «Про затвердження Положення про комісію з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради», ухвалою -,-,  міського суду  від  -, -, -,  року  (справа №-, -, -,  провадження №-, -, -, ), ухвалою -, -,  районного суду -, -, -, області від -, -, -,  року (справа №-, -, -, провадження №-.-,-,-), беручи до уваги рекомендації комісії з питань захисту прав дитини від -, -, -,  року, з метою забезпечення реалізації прав, свобод та законних інтересів дитини, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради


вирішив:


1. Надати -, -, -,  міському суду висновок про встановлення порядку участі -, -, -, у вихованні  -, -, -,  -, -,  року народження, та -, -, -, -, року народження (додаток -,).

2. Надати -, -,  міському суду висновок про встановлення порядку участі -, -, - у вихованні -, -, -, -, -,-,   року народження (додаток -,).

3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Олександра Левицького.     Міський голова                                                 Руслан Марцінків


Додаток 1

до рішення виконавчого

комітету міської ради

від _____________№_____


Висновок

про встановлення порядку участі

батькові -, -, -,  у вихованні  -,-, -, , -,  року народження, та -, -, -, , -, -, -,  року народження.


У провадженні -, -,  міського суду  області перебуває справа за позовом -, -,  до -, -, -,   про усунення перешкод у зустрічах з дітьми та встановлення порядку участі у вихованні дітей. Ухвалою  -, -,   міського суду -, -,  області  зобов’язано надати  висновок  у справі.

Батьки дітей розлучені (рішення -, -,  міського суду від -, -,  року).

Відповідно до позовної заяви відомо, що  -, -,  є батьком дітей, що підтверджується свідоцтвом про народження № -, -, -,  від -, -, року та свідоцтвом про народження  № від -, -,  року, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану м.-,  держави -, . Відомо, що з моменту розлучення між -, -,  та -, -,   почались непорозуміння щодо прийняття участі у вихованні малолітніх дітей, а саме у їх відвідуванні батьком. -, -, -,  добровільно пропонував матері дітей укласти договір «Про проживання, виховання дітей та сплату аліментів на дітей» у якому прописати участь кожного з батьків у вихованні малолітніх дітей, але -, -,  відмовилась від укладання даного договору та почала із своєї сторони створювати штучні перешкоди зустрічам батька із дітьми. 

Згідно з актом обстеження житлово-побутових умов проживання від -, -, року складеного працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками «Муніципальна інспекція «Добродій» за адресою: -, -, -,  ради, вул. -, -, -, к.-, кв.-, житлово-побутові умови проживання є задовільні.  

Відповідно до позовної заяви просить встановити такий порядок участі у вихованні -, -,  -, -,  року народження, та  -, -, -,  -, -,  року народження:

 • кожний вівторок з -, -,  год до -,  год у присутності матері протягом перших двох місяців після постановлення рішення в справі( надалі – кожний вівторок з -, -, год до -, -,  год без присутності матері);
 • кожний четвер з -, -,  год до -, -,  год у присутності матері протягом перших двох місяців після постановлення рішення в справі ( надалі –кожний вівторок з -, -,  год до -, -,  год без присутності матері);
 • кожна субота з -, -,  год до -,  год у присутності матері  протягом перших двох місяців після постановлення рішення в справі( надалі- кожна субота з -, -,  год до -, -,  год ( без присутності матері);
 • день народження -, -,  – за бажанням дитини;
 • день народження -, -,  – за бажанням дитини
 • канікули за згодою Позивача та Відповідача.

У своєму письмовому поясненні від -, -, - року -, -, -,  повідомляє, що проживає за адресою: -, -,  -, -,  міської ради,    вул.-, -, . Має іншу сім’ю. На даний час не працює, оскільки перебувала у відпустці у зв’язку з пологами.   Має іншу сім’ю (зареєстрований шлюб із -, -,  -, -,  повідомляє, що вихованням та утриманням дітей займається вона та її чоловік  -, -,  оскільки -, -,  постійно працює та проживає за межами України. З її слів,  за останні три роки  -, -,  приїжджав до України -,  раз на рік терміном до -,  місяця. Мати дітей звертає увагу на те, що вона та її родина не чинить жодних перешкод батькові щодо побачень із дітьми, так як вважає, що це не тільки  його право, а і обов’язок. --, -,  вказує на те, що « ..однак на превеликий жаль -, -, не надто проявляє бажання бачитися із своїми дітьми, що призвело до того, що діти за моєї відсутності не бажають з ним бачитись. Просять мене бути присутньою при зустрічах. -, -,  ніколи не телефонує та не пише, щоб з’ясувати стан дітей. Під час останніх відвідин -, -,  України, він систематично бачився із дітьми та відпочивав із ними». Мати дітей зазначає,  що батько окрім аліментів, які сплачує несвоєчасно та неналежно,  іншої допомоги не надає, однак має високий дохід в -, -, -, -,  пропонує -, -,  бачитись з дітьми двічі на місяць у вихідний день у моїй присутності, враховуючи стан здоров’я та бажання дітей.

       Згідно з актом обстеження від -, -,  року, складеного працівниками служби у справах дітей спільно з інспекторами КНП  «Муніципальна інспекція «Добродій» за адресою: с.-, -,  -, -,  міської ради, вул. -, -,  умови проживання є задовільні: діти мають місце для сну та  навчання в одній з кімнат на другому поверсі двоповерхового будинку, особисті речі, іграшки, ноотбук, телефон, годинники, самокати, скейти, велосипеди.

Відповідно до інформації № -,  про участь батьків у вихованні малолітнього -, -,  учня -, -, класу -, -, року -. -. -.  ступенів від -,-, -,  року відомо, що хлопчик проживає з мамою, вітчимом та сестрою, а також з родичами вітчима. Батьки на належному рівні виконують свої батьківські обов’язки. Зі слів матері вітчим добре відноситься до -,  любить його як рідного сина. Мати достатньо уваги приділяє навчанню та вихованню сина, цікавиться його успіхами. Пані -, -,  відвідує батьківські збори, часто спілкується  з класним керівником. Допомагають виховувати онука дідусь та бабуся, часто забирають Артура зі школи. З батьком хлопчик зустрічається рідко, так як він проживає в Іспанії, зі слів матері, аліменти оплачує нерегулярно.

Відповідно до інформації №-, -,  про результати психодіагностичного обстеження малолітнього -, -, учня -, -, класу -,  року -, -,  ступенів від -, -, з-,  року,        відомо, що «…-, -,  показав середній рівень шкільної зрілості, високу навчальну мотивацію, дуже високий рівень загальної обізнаності, а також середній рівень особистісної готовності до навчання. Хлопчик позитивно ставиться як до себе, так і до школи та однокласників. Дитина має середній рівень тривожності та високий рівень страхів. Серед них: нападу бандитів, запізнитися до школи, покарання, казкових героїв, болю, захворіти, природних стихій, вогню, війни тощо. Ставлення -, -,  до сім’ї свідчить про те, що він прагне до чоловічого спілкування у сім’ї, наразі вітчима. Він комфортно почувається у колі родини, але також потребує уваги до себе з боку обох батьків, іноді проявляє ревнощі по відношенню до сестри. Хлопчик виявляє агресивність, демонстративність та відкритість, а також буває імпульсивним, егоцентричним, прагне до лідерства та оптимістично налаштований до сімейних відносин, любить домашніх тварин.

Відповідно до інформації № -, -, про участь батьків у вихованні малолітньої -, -, учениці -, -,  класу -, -,  року -, -,  ЗШ І-ІІІ ступенів від -, -,  року        відомо, що дівчинка проживає з мамою, вітчимом та братом, а також з родичами вітчима. Батьки на належному рівні виконують свої батьківські обов’язки. Зі слів матері вітчим добре відноситься до -, -,  любить її  як рідну дочку. Мати достатньо уваги приділяє навчанню та вихованню дочки, цікавиться її успіхами. -, -, -,  відвідує батьківські збори, часто спілкується  з класним керівником. Допомагають виховувати онучку дідусь та бабуся, часто забирають -, -, -,  зі школи. З батьком дівчинка зустрічається рідко, так як він проживає в -, -, , зі слів матері, аліменти сплачує нерегулярно.

Відповідно до інформації №-, -,  про результати  обстеження малолітньої -, -,  учениці -, -,  класу -, -,  року -, -,  ступенів від -, -,  року,        відомо, що «…-, -,  показала високий рівень шкільної зрілості, високу навчальну мотивацію, дуже високий рівень загальної обізнаності, а також достатній рівень особистісної готовності до навчання. Дівчинка позитивно ставиться як до себе, так і до школи та однокласників, неагресивна. Однак, дитина проявляє середній рівень тривожності та високий рівень страхів. Серед них: залишитися одна вдома, незнайомих людей, запізнитися до школи, покарання, лікарів, захворіти, поганих снів, природних стихій, пожежі, війни, різких звуків, тощо.

Ставлення -, -,  до сім’ї свідчить про те, що вона потребує уваги до  себе зі сторони матері. До вітчима дівчинка відноситься добре, проявляє ревнощі до брата, особливо у родинному колі, але любить спілкуватись та проводити спільно час. Дитина іноді буває імпульсивною, егоцентричною, прагне до лідерства у сім’ї, домашнього та сімейного затишку. 

Керуючись ст.ст. 19, 141, 150, 151, 153, 155, 157, 158, 159 Сімейного Кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», рішенням виконавчого комітету від 05.09.2018 р. № 940 «Про затвердження Положення про комісію з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради», ухвалою від -, -,  року  (справа №-, -, -, провадження №-, -, -, ) беручи до уваги рекомендації комісії з питань захисту прав дитини від -, -,  року, з метою забезпечення реалізації прав, свобод та законних інтересів дитини, виконавчий комітет -, -,  міської ради

вважає за доцільне


встановити такий порядок участі батькові -, -, -,  у вихованні -, -, -, -, -,  року народження, та -, -, -, -, -,  року народження: перша та третя середа  місяця з -, -,  год до -, -,  год, друга та четверта -, -,  місяця з -, -, год  до -, год, канікули -  за взаємною згодою батьків, день народження дітей - за бажанням дітей, не пізніше тижневого терміну після повернення батька в Україну. Керуючий справами виконавчого

комітету міської ради                                                     Ігор Шевчук


Додаток 2

до рішення виконавчого

комітету міської ради

від _____________№_____


Висновок

про встановлення порядку участі

батькові  у вихованні -, -, -,-, -, -,   року народження.


У провадженні -, -, -, районного суду -, -,  області  перебуває справа за позовом -, -,   до -, -, -, про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною батьком, який проживає окремо від неї. Ухвалою   -, -, -,  районного суду -, -,  області зобов’язано надати письмовий висновок  у справі.

Відповідно до позовної заяви відомо, що -, -, -, проживав з -, -, та сином -,  без реєстрації шлюбу з -, -, року по лютий -, -, року в  смт. -, -, -,  району, -, -, -, -,  області.  -, -, -,  у позовній заяві повідомляє про те, що «…-, -, -,  року в результаті сварки відповідач  завдала мені тілесні ушкодження, в зв’язку з чим я був вимушений звернутися до лікарні за медичної допомогою. Після лікування я повернувся додому до сім’ї.  Вже в середині лютого -, -,  року відповідачка забрала нашу дитину разом з речами та виїхала в невідомому напрямку. Згодом мені стало відомо, що відповідачка з нашим сином проживає по вул.,  смт.-, -, -, -, -, -,  району. Таким чином до весни -, -,  року я інколи мав можливість бачитися з дитиною, так як відповідачка постійно чинила мені перешкоди у спілкуванні з дитиною. Наприкінці весни -, -, року відповідачка сама виїхала з -, -,  району, як потім ми дізналися, що вона виїхала на -, -, Місцезнаходження нашої дитини мені не було відомо. В результаті пошуків я знайшов сина і він проживав зі мною до -, -,  року. Відповідачка приїхала до мене та попросила взяти в мене сина на два дні, щоб з ним побути оскільки збиралася їхати на заробітки. Але через два дні не повернула та навпаки зникла з нашим сином у невідомому напрямку». -, -, -,  зазначає, що до цього часу з сином не спілкується, оскільки відповідачка не відповідає на дзвінки. Йому відомо з листа -, -,  селищної ради від -, -,  року мати з сином проживає  у -, -,  за адресою:   вул.-, -, -, -, -, кв.-,. У позовній заяві вказано що, батько звертався в -, -, році до  виконкому -. -,  селищної ради для встановлення йому днів і годин побачень з дитиною. -, -, наголошує, що мати хлопчика дане рішення не виконує і чинить перешкоди.

До позовної заяви та уточненої позовної заяви -, -, -,  було долучено копії наступних документів:

 • копію довідки № -, -,  від -, -,  року  про внесення відомостей до єдиного державного демографічного реєстру;
 • копію паспорта громадянина України -, -, -, ;
 • копію свідоцтва про народження -, -, -, -, -, -, року народження;
 • копію витягу з протоколу  № -, -,  опікунської ради при виконкомі -,  селищної ради від -, -,  року;
 • копію листа служби у справах дітей  районної державної адміністрації -, -,  області від -. -. -,  року № -, -,;
 • копію листа виконавчого комітету -, -, -,  селищної ради -, -,  району -, -, області  від -, -,  року;
 • копію листа  -, -, -, -,  в -, -,  області від -, -,  року;
 • копії листів -, -,  ВП -,-,  ВП ГУНП в -,  області від -, року, -, -, року, -, -, року, -, -,  року, -, -,  року;
 • копію акта обстеження житлово-побутових умов від -, -,  року складеного спеціалістами служби у справах дітей виконавчого комітету -, -,  міської ради;
 • копію листа від -, -, року № -, -, місцевої прокуратури;
 • копію листа служби у справах дітей виконавчого комітету -, -,  міської ради від -, -,  року № -, -, ;
 • копію медичної довідки № -, -,  (серія -, -, ) про проходження обов’язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів;
 • копію листа від -, -,  року № -, -,  -,-. відділу поліції в -, -,  області;
 • копію наказу директора кз НВК « -, -, » -, -,  сільської ради -, району --, області від -,  року  «Про відрахування -, -, »;
 • копію довідки № -,  -, -,  ЗШ І-ІІ ступенів №-,  -, -, -,  -, міської ради.   

Відповідно до уточненої  позовної заяви просить встановити такий порядок участі у вихованні сина: у період шкільних  канікул, в розмірі -, -, із загальної кількості днів на канікулах, з правом постійного находження дитини з батьком та без присутності матері дитини та сторонніх осіб – за адресою: смт.-, -, вул.-, , -, -,-, -,  району, -,  області.

У своєму письмовому поясненні від -, -,  року -. -, -,  повідомляє, що проживає у кв.№ -, -,  на вул. -, -,  м.-, -, . Має іншу сім’ю. Працює продавцем-консультантом  «ФОП -, -. ». З її слів відомо, що за останні -,  роки батько участі у вихованні дитини не приймав, та не здійснював спроб до комунікації з дитиною.

-, -,  звертає увагу на те, що «.. матеріальна допомога за -, роки поступила один раз, одним платежем -, -,  року в розмірі -, -, грн. Має заборгованість з виплати аліментів. Знаючи, що дитина проживає зі мною і знаходиться на моєму утриманні подав до суду на аліменти на мене, на даний час я є боржником йому, хоча, як вищевказано, та й він сам це вказує у позовній заяві до суду, що дитина проживає зі мною і є на моєму утриманні».

Мати хлопчика вказує на те, що на даний час -, -,  називає татом іншу людину, а про справжнього батька хлопчик має негативні спогади, оскільки під час спільного проживання чоловік вживав алкогольні напої та ображав маму хлопчика. -, -,  повідомляє, що чинить перешкоди  у спілкуванні батька та дитини, щоб не травмувати психіку дитини, оскільки вважає , що батько має поступово входити в життя дитини та комунікувати з нею. Натомість жінка звертає увагу на те, що батько «…мав би порадитись з психологами, як він це правильно має  вчинити, а не по телефону тероризувати мене - давай дитину. За весь період  батько жодного разу не приїхав до м. -, -,  та не спробував налагодити стосунки з дитиною».  

       Згідно з актом обстеження від -, -,  року, складеного працівниками служби у справах дітей спільно з інспекторами КНП  «Муніципальна інспекція «Добродій» за адресою: м.-, -, -, вул.-, -, -, -, кв.-,  умов проживання є задовільні: дитина має місце для сну та  навчання, особисті речі, комп’ютер, телевізор, шкільне приладдя для школи, іграшки. 

Згідно з інформацією -, -,  Ліцею №-,  від -, -,  року № -, -, про участь батьків у вихованні дитини відомо, що мама -, -,  на належному рівні займається вихованням та утриманням сина, цікавиться його навчанням та поведінкою у ліцеї. Всі питання, що стосуються навчально-виховного процесу, класний керівник вирішує з мамою.  В інформації вказано, що «…   батько -, -, -, зі слів мами, аліменти  не сплачує  та проживає в -, -,  області. Протягом -, -,-. навчанням та поведінкою дитини в школі не цікавився, у даний час зв'язок з класним керівником тато не підтримує».

Відповідно до інформації про психодіагностичне обстеження учня -,  класу ліцею № -,  -,  міської ради -, -, -.  року народження, відомо, що практичним психологом ліцею були проведені психологічні дослідження, бесіда з дитиною в присутності мами, бесіди з мамою, класним керівником, спостереження за дитиною на уроках та в процесі спілкування з однолітками. Отримані дані свідчать про доброзичливе ставлення хлопчика  до однокласників  та класного керівника, товариськість, позитивне відношення до школи, а також про неконфліктну поведінку Володі в колективі. До дорослих хлопчик ставиться з повагою, активний у спілкуванні з однолітками, має друзів, на уроках слухняний. У дитини хороша пам'ять. Увага, логічне мислення, а також добре розвинена уява. Хлопчик впевнений в собі, має хороший рівень самооцінки, прагне до самовираження. Фізичний розвиток дитини відповідає віку.

Вивчення  внутрішньо сімейних відносин свідчить про гармонійні відносини дитини з мамою, адекватну ієрархію стосунків у сім’ї, доброзичливі взаємовідносини з вітчимом -, його вплив є відчутним у житті хлопчика, бабусею -, та дідусем -, -,  тіткою -, та її сином -, . У -,  тісний емоційний зв'язок  та  позитивне ставлення до мами (-,-, котра є для нього авторитетною особою, до неї він звертається допомогою, порадою та підтримкою. Біологічний батько хлопчика (-, -, -, ) не є для нього авторитетною особою, згадка про нього відсутня, наявне порушення емоційного зв’язку. Сімейна ситуація, що склалася в даний час, є сприятливою для навчання, виховання та особистісного розвитку дитини.                                         

Керуючись ст.ст. 19, 141, 150, 151, 153, 155, 157, 158, 159 Сімейного Кодексу України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», рішенням виконавчого комітету від 05.09.2018 р. № 940 «Про затвердження Положення про комісію з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради», ухвалою від -, -, -,  року  (справа №-, -, -, провадження №-, -, -, -, ) беручи до уваги рекомендації комісії з питань захисту прав дитини від -, -, -,  року, з метою забезпечення реалізації прав, свобод та законних інтересів дитини, виконавчий комітет -, -,  міської ради


вважає за доцільне


встановити такий порядок участі батькові -, -, -,  у вихованні -, -, -, -, -, -,   року народження: перші та треті вихідні місяця за взаємною згодою батьків.
Керуючий справами виконавчого

комітету міської ради                                                     Ігор Шевчук2011-2021 © Всі права застережено.