Проєкт рішення міської ради  "Про звернення Івано-Франківської міської ради ..."  № 184 від 07.07.2021р. 
Документ №184 від 07.07.2021р. На розгляді
        

 
Рішення

Рішень немає

 
Пов'язані документи

Пов'язаних документів немає

 
Історія документа

Історії немає



ПРОЄКТ РІШЕННЯ МІСЬКОЇ РАДИ
 
від 07.07.2021р.  № 184
м.Івано-Франківськ
 
















Про звернення Івано-Франківської міської ради





Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Івано-Франківська міська рада


вирішила:


  1. Схвалити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, голові комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій щодо чергових спроб депутатів нівелювати норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (додається).
  2. Секретаріату міської ради (С.Козлов) направити дане звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, голів депутатських фракцій у Верховній Раді України, оприлюднити в газеті «Західний кур’єр»  та на офіційному вебсайті міської ради.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради В.Синишина.





Міський голова                                                            Руслан Марцінків







Президенту України

Володимиру Зеленському


Голові Верховної Ради України

Дмитру Разумкову


Голові комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

Сергію Бабаку


Звернення Івано-Франківської міської ради

щодо чергових спроб депутатів нівелювати норми Закону України

«Про забезпечення функціонування української мови як державної»


Президентська партія розпочала чергову атаку на закон про мову. Після провалу спроб відтермінувати норму мовного закону про транслювання кіно- і телепродукції державною мовою, Cлуги народу вирішили внести зміни до Закону України «Про вищу освіту». 2 липня 2021 року у Верховній Раді України зареєстровано проект закону № 5727 «Про внесення змін до статті 48 Закону України «Про вищу освіту» щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземців та осіб без громадянства».

Фактично кожного тижня група депутатів від монобільшості не полишає своїх спроб знищити українську мову в Україні. Запропонований документ передбачає, що для іноземців або осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту в Україні, навчання може здійснюватися іноземною мовою. Це означає, що на законодавчому рівні в стіни вищих навчальних закладів намагаються знову повернути російську мову, яка замаскувалася під словом «іноземна мова».

Це чергова спроба нівелювати схвалений парламентом 25 квітня 2019 року Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який чітко передбачає, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова, тобто українська.

Вимагаємо припинити безкінечні маніпуляції навколо української мови. Мовляв, через українську мову ми втрачаємо студентів-іноземців, грошові надходження та геополітичний вплив. Студенти-іноземці швидко опановують українську мову та можуть безперешкодно здобувати нею вищу освіту в Україні. Вважаємо, що саме популяризація української освіти та мови сприяє зростанню нашої позиції та впливу на міжнародній арені.

Перш ніж говорити про перешкоди для іноземних студентів через українську мову, варто спитати в них, що вони про це думають. І ось що вони кажуть про навчання українською мовою в вищих навчальних закладах Івано-Франківська.

Джуда Окечукву (США), випускник Івано-Франківського національного медичного університету:

? Я вирішив вчити українську мову, бо думаю, що це була б неповага до українського народу, якщо б я не знав мови, навчаючись в Україні. Україна – українська мова. І це логічно. Я опанував українську на розмовному рівні лише за 6 місяців. Не розумію, як цього не можуть зробити люди, які живуть в Україні вже 40-50 років.

Ісідоре Нвавуіке-Опара (Нігерія), випускник Івано-Франківського національного медичного університету:

? До 2014-го два роки я навчався медицини в Донецьку українською мовою. Коли почалася війна, я повернувся спочатку додому в Нігерію. Але згодом прилетів уже до Франківська, щоб продовжити навчання. Разом зі студентами з різних країн світу ми створили свій гурт в університеті і співаємо українські пісні. Коли я спілкуюся українською, то намагаюся говорити чисто, без акценту, як це роблять самі українці».

Вимагаємо не допустити чергової спроби нівелювати норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та відхилити проекту закону № 5727 «Про внесення змін до статті 48 Закону України «Про вищу освіту» щодо врегулювання освітньої діяльності у сфері вищої освіти для іноземців та осіб без громадянства» та не виносити його на розгляд Верховної Ради України.

Застерігаємо від подальших спроб прийняття ганебних рішень на шкоду розвитку української мови та проявити свою державницьку позицію і стати на захист української мови.




Звернення схвалено

на пленарному засіданні

чергової 11-ї сесії

Івано-Франківської міської ради

08.07.2021 року



2011-2024 © Всі права застережено.